Przewodnik po Rzymie

Mapy i plany Rzymu

Planujesz wyjazd do Rzymu? Skorzystaj z naszej oferty noclegów w Rzymie, a jak już masz nocleg to nie zapomnij o mapach i poruszaniu się po mieście. U nas znajdziesz plan miasta Rzymu w dużej rozdzielczości.

Pomijając typowy plan Rzymu, mapę rzymskiego metra, rzymskich linii autobusowych i tramwajowych możesz znaleźć u nas kilka map mniej znanych lub trudno dostępnych poza Rzymem. Mamy mapy Forum Romanum jak i mapy ścieżek rowerowych w Rzymie.

Mapy Rzymu można wydrukować na kilku stronach. W programie Paint w jaki wyposażony jest każdy Windows, należy użyć funkcji zawartej w ustawieniach strony, gdzie w opcjach skalowania należy wybrać dopasowanie i ilość arkuszy (np. 3x3).

Dokładna mapa turystyczna Rzymu w skali 1:9600

Dokładna mapa turystyczna Rzymu w skali

Ta mapa jest bardzo dokładna i ma zaznaczone wszelkie ważne miejsca w Rzymie. Dzięki takiej mapie nie zgubisz się w Rzymie a do wszystkich zabytków dojdziesz bez problemu. Zaznaczone są na niej przystanki metra, zabytki, pomniki, teatry, kościoły, punkty informacji turystycznej i inne ważne miejsca.

Ściągnij turystyczną mapę Rzymu w rozdzielczości 7443x5317px (4,6MB)

Mapa centrum Rzymu z muzeami i galeriami

Mapa centrum Rzymu z muzeami i galeriami

Ten plan Rzymu jest mniej dokładny niż powyższy, ale za to jest lżejsza i wygodniejsza. Zaznaczone są na niej najważniejsze zabytki takie jak Koloseum i Watykan oraz galerie i muzea.

Ściągnij mapę centrum Rzymu w rozdzielczości 1438x1341px (461kB)

Plan Koloseum oraz Forum Romanum

Plan Koloseum oraz Forum Romanum

Ta wygodna mapka zawiera dokładny plan Koloseum oraz Forum Romanum. Na mapie znajdziesz również ważne punkty takie jak toalety, spis zabytków, wejścia do części zamkniętych itp.

Ściągnij plan Koloseum i Forum Romanum w rozdzielczości 3200x2300px (656kB)

Mapa metra w Rzymie

Mapa metra w Rzymie

Na tej mapie znajdziesz plan linii metra w Rzymie. Zaznaczony jest na niej również linia pociągu łączącego miasto z lotniskiem Fiumicino.

Ściągnij mapę metra w Rzymie w rozdzielczości 842x734px (150kB)

Szczegółowa mapa metra i pociągów miejskich w Rzymie

Szczegółowa mapa metra i pociągów miejskich w Rzymie

Na tej mapie znajdziesz więcej szczegółów dotyczących stacji metra, wraz z naniesionymi połączeniami pociągów miejskich.

Ściągnij dokładną mapę metra i pociągów miejskich w Rzymie w rozdzielczości 2899x2958px (765kB)

Mapa linii autobusowych w centrum Rzymu

Mapa linii autobusowych w centrum Rzymu

Mapa na której naniesiony jest plan połączeń autobusowych z naniesionymi stacjami metra. Mapa szczególnie pomocna osobom planującym nocleg poza centrum miasta.

Ściągnij plan linii autobusowych w rozdzielczości 5000x3485px (2,7MB)

Mapa połączeń autobusowych w Rzymie

Mapa połączeń autobusowych w Rzymie

Ten plan połączeń autobusowych w Rzymie pokazuje linie działające w całym mieście włącznie z terenami podmiejskimi. Mapa przydatna osobom, które planują nocleg poza centrum Rzymu, lub zamierzają zwiedzać odleglejsze dzielnice miasta.

Ściągnij mapę autobusów w Rzymie w rozdzielczości 6000x4671px (3,9MB)

Linie nocne w Rzymie

Linie nocne w Rzymie

Jeżeli będziesz poruszał się po Wiecznym Mieście w nocy to z pewnością przyda Ci się sprawdzić możliwości dojazdu do miejsca noclegu, zwłaszcza jeżeli zamieszkałeś poza centrum miasta.

Ściągnij mapę linii nocnych w Rzymie w rozdzielczości 5000x4204px (3,1MB)

Mapa linii tramwajowych w Rzymie

Mapa linii tramwajowych w Rzymie

W Rzymie działa kilka linii tramwajowych a niniejsza mapa pokazuje dokąd można tramwajem dojechać. Dodatkowe zaznaczone są miejsca przesiadkowe z metrem. Jest to uzupełnienie mapy komunikacji miejskiej w Rzymie.

Ściągnij mapę linii tramwajowych w Rzymie w rozdzielczości 6000x2079px (876kB)

Mapa linii trolejbusowych w Rzymie

Mapa linii trolejbusowych w Rzymie

Trolejbusy również są środkiem komunikacji miejskiej działającej w Rzymie. Kilka linii jakie funkcjonują na terenie miasta znajdziesz na tej mapce. Zaznaczone są na niej ważne zabytki oraz przesiadkowe stacje metra.

Ściągnij mapę linii trolejbusowych w Rzymie w rozdzielczości 5000x1341px (461kB)

Mapa ścieżek rowerowych w Rzymie

Mapa ścieżek rowerowych w Rzymie

W Rzymie możesz znaleźć kilka ciekawych szlaków rowerowych. Jeżeli lubisz jeździć na rowerze to z pewnością warto się z tą mapą zapoznać i będąc na miejscu skorzystać z wypożyczalni rowerów. Z pewnością poznasz lepiej Rzym i w ciekawszy sposób niż na piechotę i metrem.

Ściągnij mapę ścieżek rowerowych w Rzymie w rozdzielczości 5663x6921px (2,4MB)


Potrzebujesz pomocy?
info@suricata.pl | +48 22 201 25 20
Suricata s.r.o. - Travel Agency

Apartments in Rome